O tym, że aloes jest rośliną znaną i wykorzystywaną w medycynie i kosmetologii od tysięcy lat, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego nie dziwi fakt, że większość produktów marki Forever™ to właśnie te powstałe na bazie aloe vera. Liście rośliny zwierające w sobie specyficzny miąższ, mają bowiem właściwości przeciwbólowe, łagodzące i antyseptyczne. Nie bez znaczenia jednak są tu również gatunek i pochodzenie składnika, co wpływa bezpośrednio na skuteczność działania substancji wspomagających funkcje układu immunologicznego, detoksykację organizmu, regenerację tkanek i zapobieganie zapaleniom. 

Aloes na trawienie? Oczywiście! Badania dowodzą, że sok z aloesu reguluje procesy trawienne, a także wspomaga regenerację w chorobach wrzodowych żołądka, dwunastnicy, a nawet jelita grubego. Substancje czynne zawarte w odpowiednio przygotowanym soku z aloesu działają na poprawę błony śluzowej jelit, pobudzają wydzielanie soków trawiennych, a ponadto mają korzystny wpływ na przemianę materii. 

Aloes w kosmetyce? Tutaj również wiele zawdzięczamy produktom przygotowywanym na bazie tego wyjątkowego składnika. Jego działanie ściągające, nawilżające i regenerujące sprawia, że skóra staje się rozświetlona i wyraźnie młodsza. Jego właściwości łagodzące sprawiają, że jest to częsty składnik masek, kremów i toników, a także odżywek i szamponów, dezodorantów, balsamów i pomadek. Właściwości bakteriobójcze z kolei sprawiają, że jest składnikiem preparatów wspomagających leczenie schorzeń dermatologicznych. 

Aloes a odchudzanie? To prawda! Preparaty i suplementy diety z aloesem służą również odchudzaniu. Wspomagają proces bezpiecznej i trwałej redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej, bo poprawiają procesy przemiany materii. Nie oznacza to jednak, że stanowią cudowny środek na nasze problemy… Ich wykorzystanie ma działanie dodatkowe i  należy uzupełnić je optymalną dietą oraz dobrze dobraną dawką aktywności fizycznej.