FAQs

Najczęściej zadawane pytania

Nasza działalność zawodowa polega na wspieraniu budowy od podstaw silnych rodzinnych biznesów, działających na indywidualnie wypracowanych zasadach, będących źródłem radości i utrzymania dla coraz większej liczby naszych partnerów. Inspirujemy do wykreowania swoich własnych źródeł dochodów, w oparciu o Twoje zdolności oraz preferencje np. umiejętności, przebyte szkolenia, pozyskane i podtrzymywane kontakty. 
Proponujemy redefinicję pojęcia biznesu i zmianę perspektywy patrzenia na sukces osobisty. Zachęcamy do zmiany modelu biznesowego. Jeżeli do tej pory pracowałeś na etacie i wiesz, co to znaczy wypalić się zawodowo… spróbuj czegoś innego – systemu, w którym: sukces TO szczęście osobiste; partnerzy biznesowi TO dobrzy znajomi, a praca TO realizacja pasji. Wolność, Zdrowie, Pasja umożliwi Ci poprowadzenie biznesu na swoich własnych warunkach we współpracy z globalną marką Forever™.

Ze swojej strony oferujemy wsparcie i mentoring na różnych etapach budowy głębokich relacji biznesowych. Niezbędne wsparcie merytoryczne – od porad indywidualnych, przez materiały szkoleniowe, po czuwanie nad prawidłowością przebiegu procesu budowy struktury, ocenę działań, organizację szkoleń i spotkań z ekspertami czy waloryzację efektów. Jeśli więc szukasz sposobów na zoptymalizowanie swojej pracy… Chcesz działać na własny rachunek, ale nie chcesz robić tego kosztem rzeczy ważnych… Doradzimy, jak pracować mądrze i mieć czas dla bliskich. Specjalizujemy się w zagadnieniach związanych z optymalizacją pracy i skutecznym, rozsądnym planowaniem. Pomożemy opracować strategię prowadzenia biznesu w sposób dopasowany do Ciebie. 

Jeśli doświadczyłeś pracy w korporacji – braku wolnego, gdy Twoje dziecko jest chore; konieczności pracy w wakacje i ferie, gdy mógłbyś wyjechać z dziećmi na narty… jeżeli zdarzyło Ci się nie mieć siły na to, by przeczytać dziecku bajkę, bo na jutro był ważny deadline… to wiesz, co mamy na myśli. Też przez to przeszliśmy i mamy to za sobą. W tej chwili to my jesteśmy swoimi szefami i decydujemy, jak pracować. Wypracowaliśmy system, który pozwala robić to szybciej, efektywniej i na swoich własnych zasadach. Nauczymy Cię wprowadzać do swojego życia zasady work-life balance, poprowadzimy przez świat multilevel marketingu tak, żebyś mógł z niego czerpać dla siebie jak najwięcej. 
Co więcej? Dajemy szansę powiększania możliwości generowania przychodów, które pozostają w rodzinach na zawsze, ponieważ podlegają prawu dziedziczenia. To proste! Zdobyte w korporacji stanowisko nie przechodzi automatycznie na Twoich najbliższych… natomiast zdobyta z Wolność, Zdrowie, Pasja pozycja biznesowa – TAK!

Z praktyki oraz wielu lat doświadczeń wbudowaniu swoich struktur biznesowych. Ale to nie wszystko! Wychodzimy z założenia, że nikt nie jest alfą i omegą, dlatego w swojej pracy posiłkujemy się wiedzą i doświadczeniem specjalistów oraz prawdziwych pasjonatów z różnych dziedzin życia. Jakich? Otóż jest ich wiele, ale w skrócie można je podzielić na kilka podstawowych kategorii:

Po pierwsze wiedza produktowa – wiedzę na temat używanych i polecanych produktów czerpiemy z badań prowadzonych systematycznie przez laboratoria marki Forever™. Nie poprzestajemy jednak na tym, uzupełniając dostępne fakty o holistyczną wiedzę z zakresu dietetyki, naturoterapii, medycyny oraz psychologii. Współpracując z firmą Wolność, Zdrowie, Pasja, możesz więc liczyć na ogromną dawkę informacjynie tylko na temat zdrowego stylu życia, optymalnego odżywiania, aktywności fizycznej czy suplementacji. Otrzymasz zastrzyk wiedzy z psychologii rodziny oraz psychologii pozytywnej, którą wykorzystasz nie tylko w pracy, ale przede wszystkim w codziennym życiu. 

Po drugie naturalne predyspozycje – wychodzimy z założenia, że nasz biznes to my, a zatem wiele też zależy od tego, jak chcemy go prowadzić. Wybierając model biznesu oparty głównie na relacjach z innymi, ogromną wagę przykładamy do kształcenia umiejętności miękkich, do których należą: skuteczna komunikacja oraz sztuka perswazji, budowanie wizerunku, czy organizacja kontaktów biznesowych. Tę wiedzę z kolei uzupełniamy o indywidualnie dopasowywane narzędzia pozwalające rozszerzać zasięg swojej działalności – profesjonalna organizacja spotkań? Sztuka przemawiania? Prowadzenie profili w social mediach? A może obsługa programów ułatwiających pracę on-line? Powiedz, czego potrzebujesz, a my znajdziemy dla Ciebie mentora oraz sposób, by pozyskać wiedzę od najlepszych! 
Po trzecie równowaga – trzeci fundament naszego know-how, to doświadczenia osobiste związane z ideą zrównoważonego biznesu i szczęśliwej, zdrowej rodziny. Stworzona przez nas koncepcja 4-dniowego tygodnia pracy czy metoda organizacji szkoleń biznesowych połączonych z eventami dla całej rodziny to tylko niektóre z wielu konceptów, jakie opracowaliśmy po to, by nie tracić z życia nic ważnego. Przetestowane w praktyce schematy działań z przyjemnością przekazujemy partnerom biznesowym Wolność, Zdrowie, Pasja – bo współpraca ze szczęśliwymi, spełnionymi ludźmi, to dla nas priorytet.

Do współpracy zapraszamy przede wszystkim osoby otwarte na nowe wyzwania, nastawione pozytywnie do odkrywania nowych form pracy, jak biznes sieciowy, dystrybucja wielopoziomowa, czy network marketing. Wiemy, że system MLM nie jest dla każdego, dlatego poszukujemy osób posiadających określone predyspozycje, do których należą: czerpanie przyjemności z pracy z ludźmi; łatwość nawiązywania i podtrzymywania kontaktów; potrzeba budowania głębokich relacji; samodzielność i samodyscyplina – niezbędne w byciu sobie szefem. 


Adresujemy naszą ofertę do osób poszukujących pracy elastycznej – chcących przeznaczać na nią tyle czasu, ile założyły z możliwością regulowania go w zależności od potrzeb. Działamy dla tych, którzy chcą mieć czas dla bliskich wtedy, kiedy tego potrzebują. Dla tych, którzy chcą pracować w domu, dzieląc czas na pracę z czasem na obowiązki domowe. Dla tych, którzy chcą mieć pracę, która będzie jednocześnie ich hobby, a która opierać się będzie na ich naturalnych zainteresowaniach podążających w kierunku zdrowia i zrównoważonego stylu życia. 
Wolność, Zdrowie, Pasja współpracuje i chce współpracować z ludźmi pełnymi pasji, skłonnymi do poznawania niezwykłych właściwości produktów marki Forever™ i zakochania się w nich od pierwszego użycia ;)

Twoja działalność sprowadzi się do trzech prostych zadań: używania i docenienia produktów Forever™… dzielenia się produktami z innymi i polecania ich różnym osobom… a także zachęcania tych osób do tego, by robiły to samo – czyli również polecały je dalej. To naturalna forma dystrybucji bezpośredniej oparta na systemie rekomendacji, w której firma wynagradza Cię za Twoją inicjatywę. 

Twoja działalność w praktyce polegać więc będzie na rozszerzaniu sieci dystrybucji dla wszystkich kategorii Forever Living Products™ w oparciu o indywidualnie opracowany i realizowany plan marketingowy. Wraz z rozwojem sieci kontaktów i użytkowników produktów, będziesz nie tylko podnosić swoje kompetencje, zdobywać wiedzę oraz doświadczenie, lecz przede wszystkim awansować w strukturze, zarządzając grupą własnych managerów. 

Dokładnie! Gdy już zdobędziesz chętnych do pracy na tych samych zasadach…To Ty staniesz się ich mentorem i wprowadzisz ich w tajniki organizowania własnego biznesu. Pamiętaj, to Ty wybierasz, z kim i na jakich zasadach chcesz współpracować i nikt z zewnątrz nie może Ci tego narzucić. Zatem budowanie zespołu i tworzenie własnej struktury z pewnością będzie stanowić dla Ciebie przyjemność. 

Na świecie istnieje wiele różnych modeli prowadzenia biznesu. Jedne wymagają korzystania z sieci sprzedaży – sklepów, w których towar jest pokazywany – inne opierają się na dystrybucji bezpośredniej, a konkretnie na prezentacji produktów w kontaktach face to face. Multi Level Marekting jest właśnie formą sprzedaży bezpośredniej, która działa w oparciu o sieci dystrybutorów prezentujących zalety swoich produktów w różnych miejscach. Co w tym wyjątkowego? Wyjątkowa jest sama forma sprzedaży, która polega w dużej mierze na kontaktach personalnych i wzajemnym zaufaniu kupującego do dystrybutora. 

Wielopoziomowość i sieciowość to dwie składowe, na których bazuje koncepcja MLM. Tworzenie własnej sieci dystrybucji przez każdego z podległych nam członków zespołu ma tu znaczenie kluczowe, ponieważ prowadzi do powstania elastycznej sieci powiązań. W jej ramach system naliczania wynagrodzeń dla każdego jest uzależniony od tego, jak rozbudowaną i wielopoziomową strukturę kontaktów zdołał stworzyć. Co to oznacza w praktyce? W praktyce oznacza to równe szanse na odniesienie sukcesu dla każdego, kto zdoła połączyć wolność biznesową z odpowiedzialnością za rozwój innych członków struktury. 

Współpraca z uznaną marką globalną, oferującą wysokiej jakości produkty, ma w tym procesie nie lada znaczenie. Jako niezależny kontrahent – franczyzobiorca – korzystasz również z jej wsparcia na każdym etapie rozwoju. Pomyśl tylko, że wszelkie kwestie związane z zarządzaniem, rachunkowością i rozliczeniami, badaniami i rozwojem produktu, logistyką produkcji i transportem, pakowaniem oraz konstruowaniem planów marketingowych czy produkcją materiałów reklamowych przejmuje na siebie firma, z którą współpracujesz. Twoja codzienna praca jest zatem pozbawiona ryzyka związanego z rozwojem produktu i nie wymaga specjalnych nakładów inwestycyjnych z tym związanych.   

Jeżeli jeszcze nie znasz marki Forever Living Products™, to czas najwyższy nadrobić zaległości :). Firma istnieje na rynku od 1978 roku, co daje ponad 40 lat doświadczeń, konsekwentne zarządzanie, przemyślaną strategię biznesową, ciągle powiększającą się sieć zaangażowanych dystrybutorów i czuwających nad nimi doświadczonych liderów. Amerykańska marka stworzona przez Rexa Maughana to nie tylko całe mnóstwo innowacyjnych produktów do zastosowania w codziennym życiu, lecz również zasada pracy z nimi mająca na celu wyeliminowanie nadużyć i nieprawidłowości często występujących w biznesie opartym na modelu tradycyjnym, np. niezasłużony awans albo degradacja. 

Innowacyjne pomysły, restrykcyjne zasady kontroli jakości, a przede wszystkim oparcie modelu biznesowego na solidnych wartościach doprowadziło do stworzenia marki globalnej, wytwarzającej rocznie setki tysięcy produktów oferowanych w sieciach dystrybucji na całym świecie. Czy wiesz, że firma Forever™ jest właścicielem własnych plantacji aloesu, zakładów produkcji oraz magazynów? Dzięki temu jest w stanie kontrolować wytwarzane przez siebie składniki na każdym etapie ich powstawania. To ważne, ponieważ oferowane przez markę produkty mają na celu wspieranie zdrowia i samopoczucia. 

Forever Living Products™ to również marka społecznie zaangażowana, wyznająca zasady zrównoważonego rozwoju, społecznej odpowiedzialności biznesu i fair trade, o czym świadczy wielość podejmowanych przez nią inicjatyw. W 2009 r. w ramach działalności firmy powstała między innymi inicjatywa Forever Giving™ umożliwiająca wszystkim członkom społeczności Forever™ działanie na rzecz poprawy sytuacji najuboższych. Fundacja współpracuje z organizacjami charytatywnymi na całym świecie – walczy z ubóstwem, głodem, brakiem opieki medycznej, a także skutkami katastrof naturalnych.

O tym, że aloes jest rośliną znaną i wykorzystywaną w medycynie i kosmetologii od tysięcy lat, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego nie dziwi fakt, że większość produktów marki Forever™ to właśnie te powstałe na bazie aloe vera. Liście rośliny zwierające w sobie specyficzny miąższ, mają bowiem właściwości przeciwbólowe, łagodzące i antyseptyczne. Nie bez znaczenia jednak są tu również gatunek i pochodzenie składnika, co wpływa bezpośrednio na skuteczność działania substancji wspomagających funkcje układu immunologicznego, detoksykację organizmu, regenerację tkanek i zapobieganie zapaleniom. 

Aloes na trawienie? Oczywiście! Badania dowodzą, że sok z aloesu reguluje procesy trawienne, a także wspomaga regenerację w chorobach wrzodowych żołądka, dwunastnicy, a nawet jelita grubego. Substancje czynne zawarte w odpowiednio przygotowanym soku z aloesu działają na poprawę błony śluzowej jelit, pobudzają wydzielanie soków trawiennych, a ponadto mają korzystny wpływ na przemianę materii. 

Aloes w kosmetyce? Tutaj również wiele zawdzięczamy produktom przygotowywanym na bazie tego wyjątkowego składnika. Jego działanie ściągające, nawilżające i regenerujące sprawia, że skóra staje się rozświetlona i wyraźnie młodsza. Jego właściwości łagodzące sprawiają, że jest to częsty składnik masek, kremów i toników, a także odżywek i szamponów, dezodorantów, balsamów i pomadek. Właściwości bakteriobójcze z kolei sprawiają, że jest składnikiem preparatów wspomagających leczenie schorzeń dermatologicznych. 

Aloes a odchudzanie? To prawda! Preparaty i suplementy diety z aloesem służą również odchudzaniu. Wspomagają proces bezpiecznej i trwałej redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej, bo poprawiają procesy przemiany materii. Nie oznacza to jednak, że stanowią cudowny środek na nasze problemy… Ich wykorzystanie ma działanie dodatkowe i  należy uzupełnić je optymalną dietą oraz dobrze dobraną dawką aktywności fizycznej.